• Sıkça Sorulan Sorular(SSS);

  Yemeksle Hakkında;

  Yemeksle internet ortamında yemek siparişi vermek isteyen üye kullanıcılar ile  paket servisleriyle adrese yemek teslimatı  yapan restoranları buluşturan bir elektronik internet platformudur.Bu platform üzerinden üye kullanıcıların verdikleri sipariş çok kısa bir sürede ilgili restorana iletilir ve yine belirtilen süre içinde adrese restoran tarafınca teslim edilir.

  Nasıl Üye Olursunuz?

  Yemeksle’ye  , www.yemeksle.com  websitesi  ve  çok yakında devreye girecek olan IOS / Android mobil uygulamaları üzerinden üye olabilirsiniz. Bunun dışında internet ortamında arama motorlarında karşınıza çıkacak reklamı tıklayarak veya çeşitli aramalar sonucunda karşınıza websitemizin  veya uygulamamızın gelmesi neticesinde ya da sosyal medya uygulamaları üzerinden  ‘’üye ol/şimdi yükle’’  bağlantılarını tıklayarak üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Websitemizin ‘’responsive’’ olarak tasarlanmasından dolayı mobil telefonlarınız üzerinden de websitemize rahatlıkla ulaşabilir tıpkı bir mobil uygulama kullanıyor gibi siparişinizi mobil telefonunuzdan da verebilirsiniz.Öte yandan mobil uygulamalarımız çok kısa bir süre sonra kullanımınıza açılacaktır.

   Yemeksle üzerinden gerçekleştireceğiniz tüm işlemler yapılan işin niteliği itibariyle ‘’mesafeli sözleşmeler yönetmeliği’’ kapsamında sayılmayacaktır.

  Şifremi unuttum ne yapmalıyım?

  Şifrenizi unuttuğunuz takdirde ‘’şifremi unuttum’’ tıklamanız halinde gelen ekranda  kayıt olurken belirtmiş olduğunuz e-posta adresinizi girmeniz istenecektir.Bunu yaptığınız takdirde e-posta adresinize parolanızı yeniden düzenlemenizi sağlayacak bağlantı gönderilecektir.Buradan parolanızı değiştirip websitesine giriş sağlayabilirsiniz.Eğer e-posta adresinizi unuttu iseniz canlı destek kısmından konuyu iletmeniz halinde destek ekibimiz en kısa sürede sizinle temasa geçerek şifrenizin yeniden düzenlenmesi konusunda gereken desteği sağlayacaklardır.

  Nasıl sipariş verebilirsiniz?

  Sipariş verebilmek için öncelikle istediğiniz yemek veya restorana ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için arama kısmında tercihiniz olan yemek veya restoran ismini  yazarak arama yapabilirsiniz. Bir diğer yöntemde websitemiz veya uygulamamızda bölgenizdeki tüm restoranları puan sıralamasına  göre veya alfabetik olarak listelemeniz  ve restoran seçiminizi yaptıktan sonra yemek veya menü seçimini yapmanızdır. Restoran seçimini ve yemek seçimini yapmak için istediğiniz restoranın ismini  ve sonra istediğiniz yemeği/ürünü tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkacak pencerede  adet bilgisi seçiminizi ve yemek ve/veya ürün ile alakalı ilave opsiyonlar ve seçenekler var ise (örneğin sos,yan ürün gibi) bunların da seçimini yapmanız gerekmektedir.

  Bu şekilde yemek seçimlerinizi yaptıktan sonra sepetinize giderek (sepet ikonununuz tıklayarak erişebilirsiniz) onaylamanız halinde siparişiniz bize ulaşacaktır. Siparişinizi onaylarken seçtiğiniz restoranın bulunduğunuz bölge için minimum sipariş tutarına eşit veya üstünde sipariş vermenize dikkat etmenizi rica ederiz. Siparişinizi onaylarken birden fazla adres kaydı yaptıysanız hem adres seçiminizi hemde ödeme yöntemi tercihinizide seçebilirsiniz.Aynı zamanda bu esnada siparişinizin teslim edileceği saatide seçmeniz mümkündür.Ödeme yöntemi olarak seçtiğiniz restoranda geçerli ödeme yöntemlerinden size uygun olanını seçebilirsiniz. (kapıda nakit, kapıda kredi kartı, çeşitli yemek çekleri/kartları vb)Online kredi kartı ile  ödeme yöntemi kısa bir süre sonra geçerli tüm restoranlar için sistemimize eklenecektir. Siparişiniz bize ulaştığında sizin e-postanıza konfirmasyon bilgisini hemen iletiyor olacağız.Siparişinizle ilgili nadiren bir sorun çıkması halinde ise gerek Yemeksle destek ekibi gereksede restoranlar derhal sizinle iletişime geçerek sorunu çözeceklerdir.Bu nedenle restoranlar ile telefon numaranızı ve adresinizi paylaşmaktayız.

  Eğer siparişinizin bize ulaşmadığını düşünüyor iseniz bize canlı destek hattımızdan veya info@yemeksle.com e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

  Siparişiniz gerçekleştikten sonra siparişiniz ile alakalı olarak restoranı  üç farklı kategoride (lezzet /hız / servis ) konusunda puan vererek değerlendirmeyi unutmayınız.                                                         Eğer isterseniz beğendiğiniz ve/veya sık sık sipariş verdiğiniz restoranları yanındaki Favori işaretine tıklayarak Favoriler listesine dahil edebilirsiniz.

  Yemeksle’den hangi saatler arasında sipariş verebilirsiniz?

  Yemeksle 24 saat sipariş verebileceğiniz bir platformdur.Sizlerin beklentilerini karşılamak için geç saatlere kadar hizmet veren restoranları bünyemize dahil etmeye özen gösteriyoruz.

  Verdiğim siparişin teslim edilene kadar olan sürecini takip edebilecekmiyim?

  Elbette.Siparişinizi verdiğiniz anda biz bunu anında  görürüz  ve siparişiniz hemen restorana websitemiz üzerinden  iletilir.Kurallar gereğince restoran bu siparişi en geç 2 dk.içinde onaylamak durumundadır.Bu onay sizede siparişiniz alınmıştır şeklinde e-mail onayı olarak iletilir ve siz website veya uygulamalarımıza girdiğinizde bu bilgiyi ana sayfada görürsünüz.